ÖZKÖKLÜ Baharatlarınızı Nasıl Muhafaza Etmelisiniz ?

toptan-baharat-toptancilari-fiyatlari-firmalari-ozkoklu-kahramanmaras-firmasi
paket-paketli-toptan-baharat-ozkoklu-baharatlari-ithalat-ihracat-kahramanmaras


Baharat alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta , Baharatın Doğallığı ve Tazeliği…

ÖZKÖKLÜ Baharatları ise gerçek tat ve aromasını, doğallığından ve tazeliğinden almaktadır.

ÖZKÖKLÜ Baharatlarımızın doğal tat ve aromalarını korumak için serin, güneş görmeyen ve ağzı kapalı cam kavanozlarda güvenle saklayabilirsiniz.

Fabrikamızda steril edilerek paketlenmiş olan satın almış olduğunuz paket baharatlarımızın steril zincirinin bozulmaması için, muhafaza edeceğiniz baharat kaplarınızı mümkünse sterilize edin ve kaplarınıza baharatlarımızı boşaltmadan baharat kaplarınızın mutlaka kuru olmasına dikkat edin.

ozkoklu-toptan-paket-baharat-fiyatlari-firmalari

ÖZKÖKLÜ Paket Baharatlarımızı paketlerinden çıkartıp cam yada başka bir baharat kabınıza boşaltırken baharat kabınız üzerine baharat adı ile birlikte mutlaka o günki tarihi baharat etiketine yazın.

ÖZKÖKLÜ Baharatlarımızın doğal tat ve aromalarını uzun süre muhafaza edebilmek için baharat kaplarınızı, ocak yanı, fırın yanı/üzeri gibi ısı kaynaklarına yakın yerlerden uzak tutun. Böylece üstün kalite Özköklü baharatlarımızın nemlenmesini, tat-koku ve işlevselliğinin bozulmasını önleyebilirsiniz.

taze-biberiye-toptan-baharat-toptancisi-toptancilari-ozkoklu-kahramanmaras

Çarşınızdan taze ot şeklinde satın aldığınız baharatların muhafazası için ise, taze ot baharatları öncelikle iyice ayıklamalısınız. Taze ot baharatları güzelce ayıklamanızın ardından yıkayıp nemli bırakmadan kurutarak, kaliteli buzdolabı poşetlerine yerleştirebilir ve taze ot baharatlarınızı rahatlıkla buzdolabınızda tazeliğini muhafaza edebilirsiniz.

 

Kaynaklar :
Unilever Food Solutions
Lezzet